آموزش وردپرس
خانه / تورهای ارمنستان / تور ارمنستان ۲۸ مهر ۱۳۹۵
ارمنستان
تور ارمنستان

تور ارمنستان ۲۸ مهر ۱۳۹۵

تور ارزان ترمنستان

اقامت: ۳ شب و ۴ روز

پرواز: ماهان

تاریخ رفت: ۲۸ مهر

تاریخ برگشت: ۱ آبان

هتل سه ستاره پریمر ۹۴۸ هزار تومان

هتل سه  ستاره هرازدان ۱ میلیون و ۳۴ هزار تومان

هتل چهار ستاره رویال پلازا ۱ میلیون و ۳۲۱ هزار تومان

خدمات تور ارمنستان

  • سه شب اقامت در هتل
  • اقامت با صبحانه
  • بلیط رفت و برگشت
  • بیمه
  • ترانسفر

شماره تماس سپید گشت: ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

درباره ارمنستان

جاذبه‌های گردشگری ارمنستان

معبد گارنی: این مجموعه در استان کوتایک در نزدیکی رودخانه‌ی گارنی در فاصله‌ی ۲۸ کیلومتری جنوب شرق ایروان واقع شده است. این مجموعه شامل: ۱٫ عبادتگاه که بنای اصلی است. این بنا در قرن اول میلادی به دستور مهرداد اول ساخته و به خدای مهرتقدیم شد. بعد از رسمی شدن دین مسحیت در ارمنستان این بنا دست نخورده باقی ماند و کلیسایی در کنار آن ساخته شد. اما این کلیسا در اثر وقوع زلزله ویران شد. ۲٫ حمام اختصاصی دختر خسرو پرویز. حوزچه‌های آب گرم و سرد و حمام بخار قسمت‌های تشکیل دهنده‌ی این حمام است. کاشی‌های کف حمام در پانزده رنگ مختلف است و بر روی آن نقش ماهی‌های دریا کشیده شده است در میان این نقوش نیز نقش خدای اقیانوس که تصویر فیگور زن و مردی است کشیده شئه است. ۳٫ کتیبه‌ی دستور ساخت معبد که به زبان یونانی بر روی تخته سنگی نوشته شده است.

کلیسای گغارت: گغارت به معنی سر نیزه است. این نیزه پایه‌ی چوبی دارد و سر آن آهنی تیز قرار دارد. تاریخ این نیزه به زمان به صلیب کشیدن حضرت مسیح برمی‌گردد که برای اطمینان از کشته شدن آن حضرت این نیزه را در بدنش فرو کردند به همین دلیل مسیحیان این نیزه را مقدس می‌دانند. این کلیسا در دره‌ی تاریخی گغارت در ساحل شرقی رود ازاد در فاصله‌ی ۳۵ کیلومتری جنوب شرق ایروان واقع شده است. این کلیسا در دو زمان ساخته شده و دو قسمت اصلی دارد. این بنا را جزو املاک خاندان زاکریان می‌دانند.

شهر مذهبی اجمیازین: این شهر چهارمین شهر بزرگ ارمنستان است و مرکز روحانیت این کشور محسوب می‌شود. قدمت اجمیازین به قرن سوم یا چهارم قبل از میلاد برمی‌گردد و اقارشابات نامیده می‌شد. این شهر در آن زمان پایتخت بوده است. ارمنستان قدیمی‌ترین کشور دنیای مسیحیت است. گفته می‌شود که شاه عباس برای آنکه علمای ارمنی از ایران خارج نشوند دستور ساخت کلیسای جلفای اصفهان را صادر کرد. این کلیسا کاملاً شبیه کلیسای اجمیازین است.

درباره ی armeniaadmins

همچنین ببینید

آفر ویژه ایروان ارمنستان ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

آفر ویژه ایروان ارمنستان آفر ویژه ایروان ارمنستان، شما را به سفری خاطره انگیز به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *