آموزش وردپرس
غذاهای ارمنستان
غذاهای ارمنستان

غذا‌های ارمنستان

غذا‌های ارمنستان

یکی از دغدغه‌های بیشتر مسافران ایرانی غذا‌های کشوری است که می‌خواهند به آن سفر کنند، باید به شما بگوییم که شما با خیال آسوده می‌توانید به ارمنستان سفر کنید زیرا غذا‌های این کشور بسیار شبیه به غذا‌های ایرانی از جمله کباب و دلمه می‌باشد و همچنین  بیشتر غذا‌های ارمنستان با برنج سرو می‌شود. یکی از دیگر جنبه‌های مثبت ایروان ارمنستان دارا بودن رستوران‌های ایرانی با ضبح اسلامی است. حال آژانس مسافرتی سپیدگشت برخی از غذا‌های ارمنستان که با طبع ایرانی سزگار است را به شما معرفی می‌کنیم:

آژانس مسافرتی سپید گشت ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

ماهی کبابی  Grilled fish

یکی از غذا‌هایی که بسیار شبیه غذا‌های شمالی و جنوبی ما است ماهی کبابی است که با انواع ماهی‌ها درست می‌شود ولی یکی از معروف‌ترین ماهی‌های آن ایشخان است که شبیه به ماهی قزل آلای خودمان می‌باشد که در دریاچه‌ی سوان زیست می‌کند. این ماهی با سبزی‌های معطر مزه دار می‌شود و داخل شکم آن پر می‌شود و به صورت کبابی درست می‌شود و در تنور‌های مخصوصی تنوری شده که مزه‌ی بسیار فوق العاده ای پیدا می‌کند و برای کسانی که علاقه‌ی زیادی به غذا‌های دریایی دارند انتخاب مناسبی می‌باشد.

ماهی کبابی
ماهی کبابی  Grilled fish

خرواتس Khorovats

در ارمنستان کباب غذایی بسیار رایج است که با برنج سرو می‌شود. انواع کباب‌ها مثل کباب کوبیده و خرواتس می‌باشد که خرواتس غذای قدیمی ارمنستان محسوب می‌شود. این غذا که از گوشت گوسفند یا گاو درست می‌شود به صورت گوشت‌های قطعه قطعه شده‌ای است که مزه‌دار می‌شود و در تنورهای مخصوص کبابی می‌شود. این غذا بسیار لذیذ است و طرفداران زیادی دارد.

خرواتس
خرواتس Khorovats

تولما  Tuulemäe

تولما که در واقع غذایی کاملا شبیه به دلمه می‌باشد. در ارمنستان ۲ نوع تولما وجود دارد که یکی دلمه‌ی برگ مو و دیگری دلمه‌ی کلم می‌باشد که داخل آن با سبزی‌های معطر و گوشت عمل آورده شده پر می‌شود و غذایی بسیار دلچسب و نزدیک به ذائقه‌ی ایرانی می‌باشد.

تولما
تولما  Tuulemäe

کِلِکیوش Kelekyosh

این غذا یک غذای ارمنی اصیل است که برای افرادی که گیاه خوار هستند غذایی بسیار مناسب و خوشمزه می‌باشد. کِلِکیوش از نان لواش خشک، عدس آب پز شده، پیاز داغ فراوان، کشک داغ و گیاهان خوراکی مانند نعناع، کاکوتی و نعنای فلفلی تهیه شده است. این غذا را تنها سرو می‌کنند و به تنهایی غذایی کامل است که در فصل زمستان بیشتر سرو می‌شود.

کِلِکیوش
کِلِکیوش Kelekyosh

کولولاک یا کولولیک Kololik

کولولاک یا کوفته‌ی بوزباش نوعی کوفته است که غذایی بسیار قدیمی محسوب می‌شود که متعلق به دوران پادشاهی ارمنی کیلیکیه می‌باشد. این غذا بسیار مقوی است و دارای پروتئین و کلسیم فراوانی است. کولولاک با نوعی پودینگ درست می‌شود و داخل آن را با گوشت گوسفند، برنج پخته شده، یک عدد تخم مرغ و ترخون تازه پر می‌کنند و در آب و ماست می‌پزند.

کولولاک یا کولولیک
کولولاک یا کولولیک Kololik

آژانس مسافرتی سپید گشت ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

 

درباره ی سپید گشت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *