آموزش وردپرس
خانه / جاذبه‌های ارمنستان / دیدنی های ارمنستان
flowers_vally
flowers_vally

دیدنی های ارمنستان

دیدنی های ارمنستان

ایروان، شهری که امروزه میزان قابل توجهی از گردشگران را با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی خود به خود جلب کرده است، این شهر پایتخت ارمنستان بوده و اعتبار خاص و قابل توجهی از لحاظ توریستی برای این کشور به دست آورده است. در این مقاله قصد معرفی تعدادی از دیدنی‌های این شهر و اطراف آن را داریم که در مدتی که در تور ایروان آژانس مسافرتی سپید گشت به آنجا مسافرت خواهید کرد می توانید از دیدن آن‌ها لذت ببرید.

 

خانه اپرا Opera House

ساختمانی با معماری اپرایی در شهر ایروان که در سال ۱۹۳۰ ساخته و در سال ۲۰۰۳ نیز مرمت شد و به شکل ساختمانی که اکنون با سفر به این شهر خواهید دید در آمده است. این ساختمان اپرا دارای دو تالار بزگ است که یکی از این تالار‌ها برای اپرای ملی و باله مورد استفاده قرار گرفته و سالن دیگری برای سالن کنسرت است، که نام یکی از بزرگان موسیقی و اپرای ارمنستان یعنی خاچاطوریان را روی آن گذاشته اند. در پیرامون و اطراف ساختمان اپرا، تعدادی از مجسمه های بزرگ موسیقی همانند خاچاطوریان و تعدادی دیگر از آن ها قرار داده شده است و همچنین امکانات و مکان‌هایی هم برای استفاده مردم مانند کافی شاپ و پارک در اطراف این سالن اپرا وجود دارد.

 

 میدان هراپاراک‌ (جمهوریHraparak Square (

میدانی تقریبا بیضی شکل در ایروان، میدانی که شب های آن به خصوص در ایام تابستان پر ازدحام و شور انگیز است و در ایام خاص و روزهای جشن ارمنی‌ها، مراسمات با شکوه و آتش بازی‌های شور انگیز در این میدان برگزار خواهد شد که اگر در آن جا حضور داشته باشید به راحتی آن ها را از یاد نخواهید برد. همچنین این میدان نمایش زیبای موزیکال فواره‌های آب را که در رو‌ به‌ روی گالری ملی این میدان واقع شده است می‌توانید لذت ببرید.

لازم به ذکر است که دور و اطراف این میدان بزرگ را هفت ساختمان مهم احاطه کرده است که عبارتند از: دفتر مرکزی پست ارمنستان، هتل ماریوت، وزارت کشور، خانه دولت، وزارت انرژی و منابع طبیعی، وزارت امور خارجه و همچنین گالری ملی و موزه تاریخ ملی.

 

کاسکاد Kaskad

مجموعه‌ای است که در شمال ساختمان اپرا واقع شده است و در کمترین زمان هم می‌توانید از سالن اپرا بازدید کرده و هم این مجوعه بزرگ پلکانی را مشاهده نمایید. این مجموعه مسافت بلند طولانی مدتی دارد که اگر این پله های متعدد را پشت سز بگذارید و بالا بروید بعد از سختی راه، دیدن شهر زیبای ایروان از آن بالا می تواند از خستگی شما بکاهد. البته این مجموعه برای کسانی که نمی توانند یا دوست ندارند که از این پله ها بالا بروند، پله برقی‌های را تعبیه کردند تا با سهولت این مسیر را بپیمایند و چشم انداز زیبای شهر ایروان از آن ارتفاع را از دست ندهند.

یکی از ویژگی‌هایی که این مجموعه دارد این است که مرکز شهر را به خیابان مانیومنت و پارک هافتناک اتصال می دهد. اگر بخواهید این مجموعه پلکانی را طی نمایید خوب است که بدانید طول این مسافت پلکانی از پایین تا بالای آن ۱۰۰ متر و عرض آن ۵۰ متر است.

 

دره گل ها Flowers Valley

مکانی که اکنون قصد معرفی آن را داریم، مکانی سرسبز و دل انگیز است، اگر دوست دارید به دل طبیعت سبز زده و برای ساعاتی زشتی‌ها و نگرانی‌های دنیا را فراموش کنید، به دره گل ها بروید. این مکان سرسبز کوهستانی مقداری یعنی حدود پنجاه کیلومتر با شهر ایروان فاصله دارد، اما شک نکنید که ارزش آن را خواهد داشت که این مسافت را طی کنید تا از طبیعت سبز و باشکوه این مکان لذت ببرید.دره گل ها که یک منظره زیبا و تماشایی برای دیدن گردشگران را داراست، شامل امکاناتی تفریحی مانند رستوران، پیست اسکی، تل سیژ، هتل و دیگر مراکز تفریحی است. یکی از بهترین زمان ها برای دیدن این منطقه سرسبز و زیبا در فصل تابستان است که فصل شکفتن گل‌های رنگارنگ آن است اگرقصد انتخاب تور ارمنستان را داشتید حتما از این منظره زیبا و دل انگیز بازدید کنید.

 

برای دیدن تورهای ایروان ارمنستان آژانس مسافرتی سپیدگشت اینجا کلیک کنید.

درباره ی armeniaadmins

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *