آموزش وردپرس
خانه / تورهای ارمنستان / تور ایروان ۳ آبان ۱۳۹۵
ایروان
تور ایروان

تور ایروان ۳ آبان ۱۳۹۵

تور ارمنستان

تور ایروان

معرفی مجموعه کاسکاد در ایروان:

مجموعه‌ی گردشگری کاسکاد دارای ۷۵۰ پله و عرض ۵۰ متر است. ارتفاع آن از پایین‌ترین بخش تا بالاترین بخش آن ۴۵۰ متر است. در جلو این مجموعه چندین محوطه‌ی سبز با مساحت کوچک قرار دارد که در باغچه‌های آن گلهای رنگارنگی با هنرمندی و سلیقه‌ی بسیار کاشته شده و توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند. علاوه بر اینها در این محل مجسمه‌های زیادی در انواع اشکال بنا شده که هم از نظر مالی و هم از نظر هنری بسیار ارزشمند هستند. در بین این مجسمه‌ها آثار مجسمه سازان مشهور دنیا از انگلیس، چک، ولز واسپانیا به چشم می‌خورد.

ساخت این مجموعه از ایده‌ی ایجاد پیوند میان خیابان مانیومنت و مرکز شهر ایروان در زمان حکومت جماهیر شوروی بر کشور ارمنستان آغاز شد. در آن زمان معمار ارشد ارمنستان پیشنهاد داد که با ساخت یک مجموعه شمال شهر ایروان به مرکز این شهر متصل شود. البته این ایده تا مدت‌ها روی کاغذ ماند تا اینکه در سال ۱۹۸۰ بار دیگر توسط معماری دیگر این طرح مطرح شد و عملیات ساخت آن آغاز شد البته در ساخت آن تغییراتی نیز به وجود آمد. بر اساس این طرح شمال و مرکز شهر نه تنها به یکدیگر متصل می‌شدند بلکه رفت و آمد از این مسیر بسیار راحت‌تر از مسیرهای دیگر بود. جیم تروسیان که معمار این بنا بود برای تزیین اطراف این مجموعه ساخت مجسمه‌هایی را پیشنهاد کرد که نمایانگر میراث فرهنگی و تاریخی ارمنستان بود.

ساخت این مجموعه با به وقوع پیوستن زلزله‌ای در سال ۱۹۸۸ و سقوت جماهیر شوروی در ۱۹۹۱ به تعویق افتاد و بعد از یک دهه تاخیر در سال ۲۰۰۲ سرانجام ساخت این مجموعه به پایان رسید.

تور ارزان ایروان

اقامت: ۳ شب و ۴ روز

پرواز: آسمان

تاریخ رفت: ۳ آبان

تاریخ برگشت: ۶ آبان

هتل سه ستاره رجین ۱ میلیون و ۴۰ هزار تومان

خدمات تور ایروان

  • سه شب اقامت در هتل
  • صبحانه
  • پرواز
  • بیمه
  • ترانسفر
  • بلیط رفت و برگشت

شماره تماس سپید گشت: ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

درباره ی armeniaadmins

همچنین ببینید

آفر ویژه ایروان ارمنستان ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

آفر ویژه ایروان ارمنستان آفر ویژه ایروان ارمنستان، شما را به سفری خاطره انگیز به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *