آموزش وردپرس
خانه / تورهای ارمنستان / تور ارمنستان ۱۱ آبان ۱۳۹۵
ارمنستان
تور ارمنستان

تور ارمنستان ۱۱ آبان ۱۳۹۵

تور ارمنستان

درباره ارمنستان

لباس سنتی مردم ارمنستان: لباس مردان آنها چیزی است بین لباس مردان شمال ایران و لباس مردان گرج که نشان دهنده‌ی نفوذ فرهنگ ایرانی در بین مردم قفقاز است. لباس سنتی زنان ارمنی نیز لباسی بلند و زری دوزی شده است با روسری به رنگهای شاد. این لباس داراز نام دارد. این لباس نیز مانند لباس زنان دیگر ملت‌هایی است که در این منطقه ساکن بوده‌اند.

روز استقلال: در طی سالهای طولانی قدمت این کشور از سال ۸۰۰ پیش از میلاد تا حدود سالهای ۱۹۱۸-۱۹۲۰ این کشور هیچگاه مستقل نبوده است. برای اولین بار در بین سال‌های ۱۹۱۸-۱۹۲۰ عنوان جمهوری مستقل ارمنستان را داشته است. در سال ۱۹۲۰ کمونیست‌ها که در حال قدرت گرفتن بودند توسط ارتش سرخ شوروی این کشور را مورد حمله قرار دادند و ارمنستان بار دیگر تحت سلطه قرار گرفت و و بخشی از جمهوری سوسیالیسم شوروی شد. با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، در ۲۱ دسامبر ۱۹۹۱ استقلال ارمنستان به همه پرسی گذاشته شد و با رای ۹۹ درصدی استقلال این کشور تصویب شد. ارمنیان این روز را روزاستقلال نامگذاری کرده‌اند و هر ساله در میدان بزرگ و اصلی ایروان آن را جشن می‌گیرند. جشن استقلال از جشن‌های ملی ارمنستان است و در تقویم این کشور تعطیل رسمی است.

اماکن دیدنی ارمنستان بسیار است. ازجمله‌ی آنها پایتخت این کشور یعنی ایروان است.دیگر دیدنی‌های ارمنستان شامل دریاچه‌ی سوان، گالری ملی، موزه قلعه‌ی اربونی، خانه و موزه‌ی سرگئی پاراجانف، مراکز خرید آن که خود انواع مختلف دارد از جمله: بازار ورنیساج (بازار هنر و صنایع دستی) و بازار شوکا (بازار میوه و شیرینی‌جات)

تور ارمنستان

اقامت: ۳ شب و ۴ روز

پرواز: ماهان

تاریخ رفت: ۱۱ آبان

تاریخ برگشت: ۱۴ آبان

هتل چهار ستاره رویال پلازا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

شماره تماس سپید گشت: ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

درباره ی armeniaadmins

همچنین ببینید

آفر ویژه ایروان ارمنستان ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

آفر ویژه ایروان ارمنستان آفر ویژه ایروان ارمنستان، شما را به سفری خاطره انگیز به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *